fbpx

Na to, že máme doma na poličce krásně vyleštěné kameny, nebo krystaly, popřípadě drůzy polodrahokamů a drahokamů jsme si již dávno zvykli. Právě tak na to, že nosíme náramky, přívěsky na krku, nebo náušnice a věříme tomu, že čistí naše prostředí, nebo jsme o tom vysloveně přesvědčeni – záleží na tom, jak moc věříme věcem mezi nebem a zemí.

Bohužel současná „věda“ odsunula vše přírodní na vedlejší kolej a jakákoli zmínka o tom, že by kameny mohli léčit a pomáhat.
V současné uspěchané době, kdy jsme zahlceni nejen starostmi, ale také informacemi a dezinformacemi je těžké najít nějakou důvěryhodnou informaci k tématům, která jsou v této přetechnizované době ovládané obřími koncerny zahrabané hluboko pod povrch.

Jedním z příkladů, kdy jsou minerály využívány i v současné době je minerál ŠUNGIT.

ŠUNGIT – směle o něm můžeme mluvit jako o zázračném kameni.
A proč jste o něm ještě neslyšeli, nebo jen málo?
Je to proto, že se nachází jen na několika málo nalezištích na světě, přičemž to největší – a nejkvalitnější je v Rusku na břehu Oněžského jezera nedaleko obce Šuňga. A námi dodávaný Šungit pochází právě z této oblasti.

Využívání Šungitu se traduje jen do začátku 18. století. Ale díky němu vznikly první Ruské lázně, které nechal vybudovat car Petr I a opakovaně do těchto lázní jezdil i se svojí rodinou. V lázních se léčili na jeho příkaz především děti.

Po jeho smrti byly výhody Šungitu zapomenuty a jeho přednosti byly znovu objeveny teprve nedávno.

ŠUNGIT je specifická hornina, která obsahuje uhlík, křemík a skoro celou tabulku chemických prvků. Uhlík pak obsahuje v základní formě a také ve formě tzv. Fullerenů, které vědci objevili teprve nedávno. O účincích fullerenů pojednává odborný tisk a složitě se vyrábí laboratorní cestou.

V přírodě jsou fullereny objeveny jen v Šungitu a na několika málo místech na Zemi v místech dopadu meteorů a asteroidů.

Využití Šungitu: Šungit má schopnost očišťovat vodu od téměř všech organických i anorganických znečištění. V průmyslu se například Šungit využívá k čištění vody od nafty. Ale dá se použít i k čištění vody od pesticidů, a těžkých kovů, chloru atd. Uhlík ve formě fullerenů je mnohem aktivnější a tím i účinnější, než jiné modifikace uhlíku. Proto má Šungit velmi vysoké sorpční, baktericidní a katalytické schopnosti. Výzkumy prokázaly že na jeho povrchu se katalyticky rozkládá nebo se absorbuje většina jedovatých a nepříznivých látek obsažených ve vodě.

Šungit by proto neměl chybět u nikoho, komu záleží na jeho zdraví. Naše tělo se z až ze 70% skládá z vody – je proto jasné, že čím zdravější a čistší vodu do těla dodáváme, tím je tělo méně zatěžováno nezdravými složkami vody, kterou pijeme. Především pak chlórem, těžkými kovy.

Navíc je u Šungitu dokázána efektivita v boji proti virům a bakteriím. Procento jejich likvidace ve vodě je 85 – 98% oproti počátečnímu stavu.

Energie vody: krom toho všeho co jsme si již řekli se předpokládá, že Šungit dokáže měnit strukturu vody, zvyšovat její energii a mazat z její paměti negativní stopu po jejím znečištění. Tomuto můžete a nemusíte věřit, ale pokud přijmete to, že Šungit dokáže vodu vyčistit a začnete ji doma používat, uděláte mnoho pro své zdraví.

Další využití Šungitu: tento minerál má navíc schopnost pohltit z prostředí elektromagnetické záření (pro tyto účely se i průmyslově využívá) V domácnosti se k tomuto účelu výborně hodí Šungitové pyramidy. Okruh působení pyramidky cca 4-5cm vysoké je až 5 metrů kolem. Tyto pyramidky se doporučují především v místech, kde máte umístěnu elektroniku (TV, PC, kde hodně telefonujete…)

Další využité Šungitové pyramidky: pokud pyramidku ponoříte do vody, nejen, že vám vodu vyčistí, podobně jako Šungitový štěrk( který je k čištění vody nejvhodnější), ale také dodá vodě energii, minerály a vodu aktivuje. Dalo by se říci, že se vytvoří léčivá voda.

Existuje i tzv. Elitní Šungit, který má 3 – 4x více fullerenů. Je kovově lesklý a jeho cena je výrazně vyšší. Těží se pouze ručně a jeho výskyt je vzácný.

Na úpravu pitné vody se používá Šungitová drť/štěrk, získaný drcením větších kousků horniny do malých kousků určité velikosti (frakce). Jeho cena je dost vysoká.

Léčivá Šungitová voda – vytvoření

Pro energetické čištění a nabíjení vody je nejúčinnější Šungitová pyramida a Šungitová drť. Ponořená do vody Šungitová pyramida tuto vodu aktivuje a dělá tak z ní lék. Malou pyramidku (4 až 5 cm) ponořte do 2-3 l vody se štěrkem, a postavte nádobu na světlé místo na 48 – 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití.

Při delším macerování se aktivita vody začíná snižovat.

K ozdravně léčebným účelům doporučujeme pít pyramidální vodu třikrát denně po 100-150 g, bez ohledu na to, kdy jíte.

Je zaznamenáno, že: zlepšuje se celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, je pociťován příliv sil a energie. Terapie touto vodou má rychlejší účinky než působení samotné pyramidy.

Jak dlouho Šungit vydrží. Čištění Šungitu

Čím častěji budete Šungit umývat, tím déle Vám bude sloužit. Pyramidy, oblázky, větší úlomky se umývají snadno. Štěrk se musí pravidelně propírat dvakrát – třikrát do měsíce. Záleží na znečištění vody. K regeneraci můžete použit horký roztok pitné sody nebo ocet, kam Šungit na pár hodin ponoříte a pak propláchnete tekoucí vodou. Po několika měsících můžete přidat nějaké malé množství nových úlomků.

Příprava a aktivace Šungitové vody pomocí Šungitu

Do cca 3l skleněné nádoby nasypeme Šungitovou drť – cca 300g nebo umístíme jednu pyramidu (viz výše) případně 2 až 3 větší Šungitové úlomky a nebo nasypeme cca 30- 40g kousků šungit ELITTE. Pokud máte menší nádobu držte se poměrem 100g/1litr.

Přidáme vodu, kterou běžně pijete. Lepší je požít vodu odstátou.

Macerujeme 5-12 hodin. Poté všechnu vodu přecedíme přes plastové sítko, pro odstranění nečistot.

Používáme skleněnou nádobu, kterou nezakrýváme.

Doba macerování Šungitové vody:
léčivá voda se Šungit ellite: 48 – 72 hodin 30-40g. Voda se čistí a zvyšuje se její energetická hodnota 40-60x ve srovnání s výchozí hodnotou

voda se Šungitovou pyramidou: 48 – 72hodin, pyramida velikosti 4×4 až 5x5cm. Voda se čistí a zvyšuje se její energetická hodnota 20-40x ve srovnání s výchozí hodnotou

voda s většími úlomky Šungitu: 15 – 24hodin, 2až 3 větší úlomky. Voda se čistí a zvyšuje se její energetická hodnota 40-60x ve srovnání s výchozí hodnotou.

– voda se Šungitovou drtí: 12 – 15hodin, na 1litr vody 100gramů drti. Voda se čistí a zvyšuje se její energetická hodnota 10-15x ve srovnání s výchozí hodnotou.

Necháme li vodu stát déle než doporučenou dobu, energetická hodnota Šungitové vody se snižuje.

Po slití můžeme vodu ihned používat. Doporučujeme vodu spotřebovat do 3 dnů od slití, poté voda ztrácí svoji energii. Vodu nechte volně stát v místnosti, nedávejte ji do lednice.

Použití šungitové vody:

– zevní – povrch těla: zde se nejčastěji používá pyramidální voda, případně voda z úlomků Šungit ellite. Působí blahodárně na omlazení pokožky, na dobrý růst vlasů, na problémy s kůží, ale také jako výplachy úst a nosu.

– vnitřní – léčivá voda: zde použijeme Šungit ellite. Přibližně 100ml vody vypijeme preventivně na udržení zdraví a kondice, nebo při různých potížích. Voda má podle zjištění vliv na celý organismus.

– vnitřní – běžné pití, použití pro přípravu čaje, polévek: zde používáme pouze Šungitovou vodu vyrobenou z Šungitové drtě.

Jak čistit Šungit:

Šungit upravuje vodu ve dvou rovinách:

– energetická: (molekulárně – koloidní roztok hydratovaných fullerenů) – zde není potřeba čištění – Šungit svoji schopnost neztrácí.

– jako filtr pro úpravu a vyčištění vody: zde je žádoucí Šungit čistit a to jednou za 1 až 2 měsíce ponořit Šungit do roztoku octa, nebo jedlé sody. Nechat ponořené 2 až 3 hodiny a poté důkladně omyjeme pod tekoucí vodou.

Délka užívání Šungitu:

Šungitová drť a větší Šungitové úlomky zpravidla vydrží 4 až 6 měsíců. Poté Šungit vyměníme za nový. Použitý Šungit můžeme rozdrtit a použít na zahrádku.

Ať máte se Šungitem a Šungitovou vodou jen ty nejlepší zkušenosti.

Budeme rádi, pokud nám dáte o svých zkušenostech vědět.

Mějte úžasný, slunečný den

Gaby

Voda je pro náš život pokladem – a Šungitová voda je takovám pokladem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *