fbpx

Nejdříve bych chtěla zopakovat, že kameny se dříve dělili na drahokamy a polodrahokamy. Protože se ale tyto dvě kategorie prolínaly a nikdo v tom neměl jasno, nyní se používá pro všechny tyto kameny jednotný název DRAHOKAMY.

A teď už k tématu, na které ruce nosit náramky?

Možná patříte k těm, kteří si ráno nasadí náramky a moc o tom nepřemýšlejí – poslouchají svoji intuici. A to je v pořádku. Intuice nás mnohdy vede ze všeho nejlépe.

Jsou ale také lidé, kteří nad tím, na kterou ruku si náramek nasadit přemýšlejí a chtějí to udělat „správně“. Správně je i intuice, ale pokud chcete dodržovat nějaká pravidla, tak zde jsou:

vždy poslouchejte svoje tělo a to, co vám kameny říkají. Jsou kameny, které vám nebudou na jedné ruce sedět, ale na druhé to pro vás nebude problém. U mě je to například Sluneční kámen. Ten nosím zásadně na levé ruce. Jsou kameny, které když je dáte k sobě na dvou různých náramcích, tak máte divný pocit, nebo vám jakoby brní ruka. Tyto náramky noste vždy odděleně. A pak jsou různá období, kdy mne nějaký kámen přitahuje a jiný jako by říkal, počkej si – na mě není ten pravý čas.

jaké kameny a kdy nosit na pravé ruce? Pravá ruka je spojena s levou hemisférou a zastupuje mužský princip. Ta je centrem logického myšlení, aktivity, změny, odvahy a analytického myšlení. Na pravé ruce kameny navíc odstraňují negativitu, stres a nečistoty. Takže na pravé ruce nosíme tzv. Aktivní kameny, které nám předávají vitalitu, schopnosti rychle reagovat a rozhodovat se a posilují naši odvahu.

jaké kameny a kdy nosit na levé ruce? Levá ruka je spojena s pravou hemisférou a zastupuje ženský princip. Zde pak posilujeme intuici, pochopení, uvolnění, pocit flow, vnímavost, harmonizace. Navíc kameny na levé ruce uzemňují – můžete si náramek tedy dát i na levou nohu. Na levé ruce by se měli tedy nosit tzv. Neaktivní kameny – tedy takové, které nás tlumí, přinášejí nám klid, pohodu, uvolnění a jakousi lehkost.

Toto platí pro praváky – leváci to mají naopak.

Minerální kameny by jste vždy měli nosit v kontaktu s kůží. Pak vám kámen předá to, předat má.

Pokud chcete nějaký kámen – respektive jeho účinky zesílit, nakombinujte jej s křišťálem. Ten posiluje ostatní kameny a chrání vás před venkovními negativními vlivy. Navíc křišťál se hodí v podstatě ke všem kamenům, a vypadá dobře.

Já nosím náramky každý den. Už ráno vím, které náramky si ten den vezmu a jsou dny, kdy je střídám častěji a pak jsou i týdny, kdy nosím stále ten samý náramek, protože nějak cítím, že to právě potřebuji.

Nedovedu si svůj den bez kamenů a bez krásných náramků představit. V poslední době jsem ještě přidala kovový náramek Believe IT – ten mi připomíná, že máme stále věřit a že je život vlastně úžasný.

Mějte ho také takový.

Gaby

Na které ruce nosit náramky z drahokamů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *