fbpx

Náš příběh

       Začnu mým heslem : ” TVOŘÍM – VĚŘÍM – POMÁHÁM ” 

Náš příběh není nijak dramatický. Jde vlastně o jednoduchou filozofii, která je vyjádřena mým heslem výše.
Mám ráda přírodní věci, mám ráda tvoření a mám ráda přírodu a hlavně jsem nadšena, když je za mnou vidět to, co dělám a má to smysl. To vše se mi spojilo ve vytváření náramků z minerálů, které mají pomáhat a to nejen lidem svojí energií, ale také přírodě.
Přírodní materiály – konkrétně kameny, polodrahokamy a doplňky z kovu patří k lidstvu odnepaměti. Vždyť již před 40.000 lety se pravěcí lidé zdobili šperky z kamenů. Šperky starého Egypta a Číny patří k tomu nejkrásnějšímu co lidstvo stvořilo.

Značka “Korálky s příběhem L4T” přináší vysokou kvalitu, společně s moderním designem a pomocí přírodě. Zkratka L4T – Life for Turtle.

Pomoc přírodě (z přírody si bereme a do přírody vracíme)

Když jsem začala vytvářet první kolekci našich náramků – v létě 2017, byla moje volba jasná – polodrahokamy – minerály. Především přírodní materiál, ale hlavně výroba a prodej náramků a šperků nebylo to hlavní. Mým záměrem je právě touto cestou něco přírodě vracet a být nápomocná při její ochraně. V našem případě se jedná o podporu záchrany ohrožených mořských želv – karet a ochraně oceánu.
Věděli jste že Želvy jsou posvátné a jsou posly Bohů ?
Částí zisku z prodeje každého náramku tedy podporujeme organizaci Blue Life – Zachraň želvu a projekt “Chráníme mořské želvy”.  Mořské želvy jsou akutně ohroženy vyhynutím. V Indonésii se vyskytuje šest ze sedmi světových druhů. Početnost populace těchto plazů nejen v Indonésii neustále klesá, někde až o 90 % za posledních 50 let! Hanka Svobodová a její tým chrání 3 ostrovy – nejdůležitější místa pro karety obrovské v celé JV Asii. Vzdělává děti a učí místní obyvatele, jak vyrábět suvenýry z jiných materiálů, než ze želvoviny. Díky práci ochranářů se každý měsíc bezpečně vylíhne a do moře dostane přes 4000 malých želv. A za to to stojí!!

Další informace se dozvíte na: www.morskezelvy.cz
Jsme nyní na začátku, ale věříme, že naše činnost bude prospěšná. Udělejte si i vy radost koupí energeticky nabitého náramku a vaše radost se tak násobí, protože budete hrdě nosit šperk, který dále pomáhá. Příroda je mocná, je štědrá, je krásná a my jsem tu jen proto, že nám to dovolila a dává nám vše pro život. Je naší povinností se k ní chovat pěkně a chránit ji.

 

Moc drahých kamenů – trocha historie

byla od nepaměti spojená s planetami a hvězdami. Souvisela vždy s vírou v souvislosti a vztahy všech nebeských i pozemských těles. První důkazy o propojení drahých kamenů se zvěrokruhem můžeme nalézt v řecké helenistické astrologii, jejíž horoskopy jsou doloženy od  4. století př.n.l. Síla kamenů, jejich energie a léčivé schopnosti byly ovšem popsány již daleko dříve – především v Mezopotámii, Indii a hlavně ve starém Egyptě.

Znovuobjevení síly kamenů přišlo v době renesance, během níž se učenci živě věnovali  studiu astrologie i alchymie.

Pokud narazíte na různých stránkách na odlišné seznamy kamenů, které se hodí pro tu, či onu nemoc, nebo posilují různé energie, pak je to tím, že v historii se tyto seznamy měnily. Čím je to dáno, kdo ví – snad různým postavením hvězd, dostupností kamenů v různých regionech, nebo oblíbenosti jednotlivých kamenů a znamení…
Jedno je jisté – kameny svoji moc mají – pro lidi co nevěří v jejich energetickou moc mají alespoň moc krásy a půvabu.

Léčivé a energetické schopnosti kamenů se nejsilněji projevují pokud jsou nošeny na holém těle, v kontaktu s kůží.

 

     Léčivá moc kamenů.

jak jsme se již zmínily, drahé kameny používaly staré civilizace k léčení nejrůznějšími způsoby. Ze starého Egypta se zachovalo několik receptů, které využívaly drahé kameny. využívaly se různým způsobem ale nejjemnější terapií bylo využívání vibrací kamenů přikládáním na tělo, neboť každý kámen vibruje svým zvláštním způsobem.

U některých kamenů je jejich záběr tak velký, že jsou označovány za léčivé kameny univerzální, tj. působí na vše, nebo mají dokonce i zesilující účinky na ostatní minerály. Mezi tyto kameny se řadí všem známý křišťál, bez jehož účinků se neobejde snad žádný léčitel. Také achát je téměř všemocný. V naší uspěchané době vás achát dokáže uzemnit a vyrovnat a zklidnit.  Výběr kamenů by měl být tedy intuitivní. Je dobré věřit v “lásku na první pohled”. A zejména darované kameny mají svoji energii, která působí na vás i obdarovaného.

Léčba kameny může probíhat nejrůznějšími způsoby:
– Přikládání, vkládání – přiložení kamene přesně na místo, které bolí pro zmírnění bolesti, nebo i pro preventivní očistu některého z orgánů
– Nošení – přiložení na postižené místo na delší dobu ( přilepení na tělo ), nošení jako přívěšek, náramek, kamínek v kapse, apod.
– Meditace s kamenem – položení na kteroukoliv část těla, kde sami cítíme, že tělo potřebuje sílu kamene, nebo tiché sezení a pozorování, přiložení kamene na „třetí oko“, apod.
Léčivé a energetické schopnosti kamenů se nejsilněji projevují pokud jsou nošeny na holém těle, v kontaktu s kůží. Léčivé působení drahokamů vychází z pozitivní myšlenky… Věřte ve svůj amulet a myslete vždy pozitivně.