fbpx

Ahoj, jsem Gaby a jsem především kreativec.

Žiji v jižních Čechách a všude kolem mne je tolik úžasných věcí, že stále objevuji něco nového. Jsem doslova uchvácena krásnými, rozmanitými, nabíjejícími věcmi. Ať jdu kamkoli, vždy vidím něco, co stojí za pozornost, každý okamžik, každý objekt, každá chvíle stojí za to, se zastavit a jen tak koukat, vstřebávat.
Tato moje kreativní stránka se projevuje především ve vymýšlení textů, v tvorbě náramků z minerálů a dalších projektů.
 Teď se například jeden dokončuje. Určitě vás o něm budeme informovat.

Slunce mne neskutečně nabíjí – dokázala bych ho vstřebávat celé dny – abych měla „zásoby“ na zimu.

Možná si nyní mnoho z vás pomyslí jak se mám úžasně a že je super se takto živit a že jsem fakt měla štěstí.

Upřímně – byly doby, kdy jsem chtěla se vším seknout, kdy mi některé věci vadily. Kdy jsem se snažila mít co nejlevnější cenu – jen aby ode mne někdo něco koupil. A je vám asi jasné jak to pak dopadá – člověk nejen nic nevydělá, ale je na dně i energeticky.

Dnes je to jinak.

Dnes si začínám uvědomovat svoji hodnotu a hodnotu mé práce. Stanovuji si pro sebe očekávání, hranice, cíle. A i když nevyjde vše, podstatou je umět si vážit sama sebe a toho co děláte. A je jedno, zda něco tvoříte, nebo chodíte do zaměstnání – vždy si važte toho co děláte a sami sebe. Pokud to tak necítíte – tak jsou dvě možnosti – buď změňte svůj pohled, nebo práci.

Moje dny jsou plné kreativní práce, střídané rutinou. Ale také odpovídám na emaily, radím lidem, který kámen je vhodný právě pro ně. Navrhuji nové vzory náramků, chystám příspěvky na Instagram a na Facebook. A co je pro mne opravdu důležité – hledám rovnováhu. Když mám v létě pocit, že to potřebuji, skončím své plány o něco dřív a jdu na sluníčko, k vodě, do lesa. Ale i tam se dívám kolem sebe a nasávám inspiraci. A pak jsou dny, kdy jsem chtěla dávno skončit, za okny je tma a já stále tvořím…

Sada Soul of Marble

Nejsem ale zatím úplně tam, kde bych chtěla být – v jedné ruce držím nadšení a sebevědomí a v druhé balancuji s pochybnostmi.
Myslím, že nadšení a pochybnosti jsou (alespoň pro kreativní lidi) spojené nádoby. Kdybych nebyla v něčem nadšená a v některých záležitostech sebejistá, nic bych nevytvořila. A kdybych necítila stálou touhu posunout své cíle, sny, představy, nic krásného bych nevytvořila.

Jsem ale vděčná za vše co jsem v sobě objevila, co jsem dokázala vytvořit a zvládnout.
Snažím se udržet si soukromí a zároveň být otevřená. Snažím se pochopit a zároveň se nezahltit, snažím se dělat úžasné věci a zároveň být skromná.. snažím se…

Můj den, týden, rok – jsou to korálky navlečené na šňůrce. kdy každý korálek je buď zkušenost, nebo hledání. Jsou to dny plné nadšení a pochybností. Nových výzev a rutiny. Jsou to dny, kdy se bavím a kdy si zoufám. Ale hlavní je, že to vše miluji.

Jsem vděčná životu, že mi dal, co mám a že ta cesta zdaleka nekončí.
Vám všem přeji, aby jste našli svoji cestu a když budete o tom, co děláte vyprávět, aby z vás vyzařovalo nekonečné nadšení.

Mějte den plný úsměvů Gaby

Můj den, týden a rok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *