fbpx

Aby si vaše náramky zachovali dlouho svoji barvu, krásu a energii, je potřeba jim věnovat čas od času pozornost.
Všechny kameny, které pro výrobu náramků a dalších šperků využíváme jsou přírodního původu. syntetické kameny nepoužíváme. Každý minerál je jiný jak barvou, její stálostí, tak tvrdostí, křehkostí, nebo citlivostí na pot, či sůl. Na některé kameny působí sluneční svit, mýdlo, kosmetika…

Jak náramky nosit?

„Hloupá otázka“ – říkáte si možná. Ale ne tak zcela. 🙂 Na náramky jsme vždy opatrní. Můžeme je ztratit – pokud je vám tedy velký, dejte nám vědět – jistě se dohodneme. V noci náramky pokud možno sundávejte – můžete si je ale dát pod polštář.
Když máte pocit, že se vám s nošením nového náramku začala točit hlava, případně se cítíte jako v rauši, pak si na náramek zvykejte pomalu. Pokud náramek sundáváte, nenechávejte jen na přímém slunci. Náramkům – krom nabíjení, sluší spíše tma.

Péče o náramky z minerálů.

Pokud je to možné, nedovolte, aby se druzí lidé dotýkali vašeho náramku. Náramek by měl mít pouze vaši energii. Pokud náramky nemáte na ruce, neměly by se navzájem dotýkat. Každý takový šperk je vyráběn jako individuální směs energií a jejich promíchávání není dobré. Pokud se dotýkají na ruce, není to takový problém, protože souzní s vámi.
Pokud jich necháte více na sobě třeba v misce, mohou se navíc poškrábat.

Šperky pravidelně očišťujte od prachu, špíny a to měkkým hadříkem, případně v čisté vodě, bez saponátů. Kameny by jste nikdy neměli nechat mastné, zaprášené, či špinavé. Pokud čistíte náramek pod tekoucí vodu a máte na něm kovovou ozdobu, vysušte ji hadříkem.

Energetická očista náramků a jejich dobíjení. 

Je mnoho způsobů jak kameny očistit a nabít energeticky.
Nejčastější způsoby jsou – vědomou energetickou očistou, měsíční svit, sluneční svit, pod tekoucí vodou a drůza křišťálu či ametystu.
Nyní se na tyto způsoby podíváme blíže:

Vědomá očista, která kameny dokáže i „oživit“.
tato technika je jednoduchá a složitá zároveň. Probíhá tak, že se při čištění, nebo stírání hadříkem, k tomu určeným, na činnost plně soustředíme a veškerou energii, myšlenky, lásku vkládáme do čištěného náramku. Plně se soustředit není jednoduché, ale zastavit se prospěje i nám.

Tekoucí voda a očista kamenů:
Ideální je najít si nějaký pramen, kde voda teče, případně čistý potůček a ponořit náramky do takto tekoucí vody na dobu alespoň 2 minuty. Kameny tím nejen očistíme, ale v tu chvíli do nich můžeme vložit svoje přání, nebo účel náramku. Pokud nemáme přístup k tekoucí vodě v přírodě, můžeme to udělat i pod tekoucí vodou doma, v umyvadle. Opět vysušit hadříkem.

Měsíční svit.
Minerály, které jsou spjaty s měsíčním svitem a měsíční energií nabíjíme za měsíčního svitu. Čím je měsíc blíže k úplňku, tím je nabíjení účinnější.
Měsíčním svitem nabíjíme například: měsíční kámen, lapis lazuli, ametyst, růženín, akvamarín, tyrkys, sodalit.

Sluneční svit.
Jde hlavně o kameny, které mají rády slunce, ale ne přímé. 
Slabým slunečním světlem, nebo v polostínu:
ametyst, akvamarín, achát.

Přímý sluneční svit: sluneční kámen, křišťál, karneol, granát, jaspis, citrín, olivín, turmalín, láva, fluorit.

Drůza křišťálu, ametystu, nebo citrínu.
Jde asi nejsnazší způsob, protože drůzu můžeme mít stále u sebe. A jak tedy na to? Stačí náramek na drůzu položit a nechat náramek den, dva nabíjet. Pokud máme křišťálovou nebo ametystovou drůzu, tu musíme jednou za čas očistit v tekoucí vodě. Citrínovou drůzu čistit nemusíme, je nevyčerpatelnou zásobnicí energie a nepřebírá negativní energie.

Kameny a moře:
Mnoho kamenů lze také namočit do slané vody – a některé tak i vyčistíte. Musíte je ale vždy co nejdříve poté opláchnout čistou, sladkou vodou a ideálně i jemně osušit.

Kameny a nošení na prudkém slunci:
můžete nosit kameny, které se na přímém slunci i nabíjejí, kameny neprůhledné.

Sprchování a koupel s náramky:
náramky před osobní hygienou odložte. Škodí jim jakékoli sprchové gely a mýdla.

To, že některé kameny po čase vyblednou není chyba, ani nekvalita kamenů. Některé kameny si svoji barvu uchovávají bez přímého slunce. Pokud je tedy nosíme na přímém slunci, vyblednou.

Naprogramujte si svůj náramek.
Mnoho náramků vyrábíme, případně si je vy objednáváte k určitému účelu. Od zdravotních nesnází, přes různé starosti až k posílení dobrých vlastností a zlepšení talentů. Jak tedy na to? Náramky hned po obdržení vyčistěte. Pokud jej již nějakou dobu nosíte – totéž.
Zamyslete se nad tím, k jakému účelu jste si náramek pořídili a zkoncentrujte svoji energii právě na danou věc.
Zkoncipujte si krátké přání a s pohledem na náramek je vyslovte. U přání buďte co nejvíce konkrétní. A pak vyslovte nahlas: „Programuji tento náramek na: ….“.

Minerální náramek pak nějakou dobu nenoste. Nechte jej na místě, kde jej uvidíte a vždy, když se na něj podíváte, vzpomeňte si na program, který jste se snažili do náramku vložit. Může se stát, že budete muset po čase programování opakovat.

Přeji vám ať se vám náramky od koralkyspribehem.cz líbí a co nejlépe vám slouží

Gaby

Jak vaše minerální náramky čistit a nabíjet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *