fbpx

Drahé kameny – magické, krásné, kouzelné, léčivé… Které kameny jsou určeny právě pro vaše znamení?

Kameny jsou odnepaměti inspirující. A polodrahokamy mezi nimi vynikají.
Polodrahokamy jsou magické minerály a krom využití ve špercích, pro jejich krásu, jsou používány jako zdroj energie, klidu, relaxace a také k léčení především duše a mysli.
Každý polodrahokam, ale i každý minerál má svoji energii a svoje léčivé schopnosti.

A jak tedy najít ten svůj drahý kámen?

Víte jak si lidé kupují malé, leštěné polodrahokamy a pak je drží v ruce, nosí je po kapsách, nebo je mají doma na místě, odkud se na ně mohou často dívat? Možná to děláte i vy. Tyto kamínky nejsou zpravidla vybírány podle návodu, ale instinktem, pocitem. Ten je nejdůležitější.
Můžete se řídit i podle spousty návodů a „zaručených“ seznamů kamenů, vhodných právě pro vás. Pravda je ale ta, že když se vám něco zalíbí, zkrátka po tom sáhnete. Na každého musí působit ten „jeho“ kámen barvou, tvarem, energií…
Z našich zkušeností je ale pravda, že lidé velice často sahají po kamenech, které jim přiřkl horoskop.

Pojďme se tedy na jednotlivá znamení a kameny, které jsou jim přisuzovány od starověku – a vlastně již od starého Egypta podívat:

PANNA 23.8. – 22.9.: U znamení Panny ještě doznívá léto a pomalu přichází podzim. Najdeme zde tedy barvy žlutou až hnědou, občas i kameny modré, které evokují moře, nebo oblohu. Panny jsou náchylné k depresím a osobní nevyrovnanosti. Mnohdy si příliš nevěří a tomu také odpovídají kameny pro ně určené.

Žluté až hnědé kameny zastupují:

Citrín: jde o „šťastný a štědrý“ kámen. Přitahuje k sobě hojnost a bohatství. Posiluje koncentraci a dodává mysli nové síly. Svému majiteli předává teplo, energii a zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti. Pohlcuje, proměňuje, rozptyluje a uzemňuje negativní energii. Zesiluje intuici. Chrání před zlem všeho druhu. Zabraňuje ale také workholismu a sebezničujícím aktivitám.

Tygří oko: jde o silný ochranný kámen, který se používá proti zlým myšlenkám od jiných lidí. Pomáhá odblokovat vlastní podceňování, sebekritické myšlenky, zablokované tvůrčí schopnosti.

Modré kameny jsou pak:

Sodalit: jde o kámen intuice, kterou dokáže nevídaně rozvinout a posílit. Člověka dokáže uvolnit a navodit pocit klidu. Má mezi modrými kameny nejsilnější energetické vibrace. Dokáže potlačit zmatek na duši a přináší soustředění a zklidnění. Dokáže i zvýšit sebevědomí.

Lapis Lazuli: kámen vhodný pro meditace. Je to duchovní kámen, přinášející klid, odstraňující stres a zahánějící deprese, které panny občas přepadají, pokud není vše jak si naplánovaly. Tento kámen vám zkrátka přináší hluboký klid a mír. Dále odstraňuje potíže v komunikaci. Od přírody plaché Panny učí nejen komunikovat, ale také naslouchat.

Safír: je silný kámen moudrosti, přinášející do našeho života klid. Tento kámen je opravdu všestranný, protože působí kladně i na lásku, kterou dokáže přitahovat i prohlubovat. Na druhé straně působí pozitivně i na bohatství a prosperitu, které přitahuje. Opěk přináší soustředění a uklidnění, potlačuje deprese.

Vhodný je také Oceánský jaspis: u pořádkumilovných panen krotí jejich nutkavou, až chorobnou potřebu stále uklízet a mít vše tip, top.

VÁHY 23.9. – 23.10.: U Vah převažují kameny zelené a vyhovují jim i kameny růžové. Váhy jak už napovídá název znamení mnohdy neví na kterou stranu jít, které řešení zvolit a kterého názoru se držet. Z toho vzniká i neklid a nevyrovnanost, kterou je potřeba napravit.

Mezi zelené kameny, vhodné pro Váhy patří:

Nefrit: kámen, který uklidňuje nervy, které jsou často z nerozhodnosti pocuchané. Pomáhá k realizaci cílů. Na dálném východě byl považovaný za posvátný kámen, který měl přitahovat lásku a byl to kámen dlouhověkosti. Přitahuje peníze, dodává prosperitu do podnikání. Je symbolem vyrovnanosti – což se Váhám hodí.

Zelený jaspis: kámen opět přinášející klid, pohodu, vyrovnanost a to především ve stresu, který dokáže také odbourávat. Pomáhá zvládat konflikty. Co je ovšem nejdůležitější pro Váhy – podporuje rychlé uvažování, potlačuje nesmyslné jednání, přináší klidný spánek.

Avanturín: úžasný kámen prosperity a bohatství. Kámen usnadňující řízení jiných lidí a vcítění do mysli druhých. Podporuje duševní zdraví, sebehodnocení, navozuje klid, rovnováhu a rozkládá negativní emoce. Posiluje a regeneruje srdce, působí příznivě na pokožku, léčí ekzémy a akné, vypadávání vlasů, lupy. Zmírňuje bolesti hlavy a migrény

Olivín: kámen přitahující lásku, klid, harmonii. Olivín pomůže zkrotit hněv a vztek. Podporuje klidný spánek. Osobně považuji za důležité, že nás osvobozuje od minulosti, kdy smazává staré křivdy  a pocity viny. Pomáhá v této souvislosti i při odpouštění. Pomůže nám přijmout vlastní osud.

Růžové kameny zastupuje:

Růženín: jde o jeden z nejdůležitějších kamenů pro oblast srdce. Odstraňuje negativní energii. Kámen nepodmínečné lásky a stálého míru. Čistí a otevírá srdce. Je to nejlepší léčitel citů, udržuje naději.

Růžový turmalín: podporuje klid a lásku. Jde o protějšek Zeleného turmalínu. Vyvažuje protipóly hemisfér mozku, kámen přeměňuje negativní energie na pozitivní.

Růžová perla: symbol čistoty, nevinnosti a lásky. Pomáhá nám při rozhodování, co je pro nás důležité a co nikoli. Posiluje naši integritu a celistvost osobnosti. Často je nazýván kamenem upřímnosti a váže se k tomu spousta pověstí po celém světě.

ŠTÍR 24.10. – 22.11.: tomuto znamení sedí kameny černé a červené – takové jsou taky nejčastější barvy štírů. Jeho nejčastější problémy jsou negativita, nejistota, nedůvěřivost.

Černé kameny určené pro štíra jsou: 

Hematit: tento kámen vyrovnává tělo, mysl i ducha. Odstraňuje z nás vše nepříjemné, čeho se chceme zbavit. Brání negativním energiím aby nás ničila a oslabovala. Přináší klid, mír, pohodu. Zlepšuje i paměť a pomáhá soustředit se.

Obsidián: jde především o meditační kámen, který meditaci posiluje a činí ji účinnější. Díky tomu přináší do našeho života i vyrovnanost a trpělivost. Zkušenějším pomáhá při astrálním cestování, kde pomáhá duši k návratu do těla.

Černý opál: na tento kámen – i když prospěšný si dávejte pozor – zesiluje totiž všechny naše vlastnosti. Bohužel i ty negativní. Na druhou stranu dokáže zharmonizovat, smířit se sami se sebou a pomáhá léčit deprese. Může z nás odebírat negativní energii, proto doporučuji častěji čistit.

Červené kameny pak:

Granát: kámen doplňující energii. Upozorňuje na nebezpečí, které by nás mohlo ohrozit. Napravuje rozhozené city, pomáhá v životních krizích a dokáže nám pomoci najít cestu, pokud nevíme kudy kam. Dodává odvahu a naději.

Červený jaspis: opět jde o kámen ochrany. Dodává štírům energii, kterou potřebují. Kámen pomáhá v situacích, kdy je potřeba uklidnit, uzemnit energii, nebo zvládnout nepříznivou situaci. Čistí oběhový systém a odstraňuje bloky.

Červený turmalín: kámen vyrovnává energie. energii dokáže zároveň posílit a doplnit. Nejsilnější je, pokud jej nabijeme slunečním zářením. Pomáhá při nervozitě a stresu. Ovlivňuje metabolismus a imunitu.

Karneol: kámen vysoké energie. Dodává opět klid a odvahu, kompletně stabilizuje člověka.Konkrétně štírům přináší tolik potřebný pozitivní pohled na život. Tiší negativní vlastnosti, jako například vztek, žárlivost, závist, deprese, negativní pohled na svět. Karneol zahání noční můry.

Posledním znamením v našem trojdílném seriálu je

STŘELEC 23.11. – 21.12.: pro střelce se hodí především kameny modré a fialové. Střelec jako znamení je sebejistý, smělý, co na srdci, to na jazyku. Je až příliš upřímný a to vše předurčuje jeho kameny.

Modré a fialové kameny:

Sodalit: jde o kámen intuice, kterou dokáže nevídaně rozvinout a posílit. Člověka dokáže uvolnit a navodit pocit klidu. Má mezi m

odrými kameny nejsilnější energetické vibrace. Dokáže potlačit zmatek na duši a přináší soustředění a zklidnění. Dokáže i zvýšit sebevědomí.

Chryzokol: jde o kámen klidu, rozvážnosti a moudrosti. Zvyšuje schopnost milovat. Dokáže eliminovat negativní energie. Podporuje schopnost komunikovat s rozmyslem.

Chalcedon: ten rozhání občasné nejistoty, strach, stres, smutek. Uvádí tělo, mysl a ducha do potřebné harmonie. Jde o kámen ochrany na cestách. Kámen dodává krásu, sílu, harmonii a přináší štěstí a úspěch.

Lapis lazuli: kámen vhodný pro meditace. Je to duchovní kámen, přinášející klid, odstraňující stres a zahánějící deprese, které panny občas přepadají, pokud není vše jak si naplánovaly. Tento kámen vám zkrátka přináší hluboký klid a mír. Dále odstraňuje potíže v komunikaci. Od přírody plaché Panny učí nejen komunikovat, ale také naslouchat.

Safír: je silný kámen moudrosti, přinášející do našeho života klid. Tento kámen je opravdu všestranný, protože působí kladně i na lásku, kterou dokáže přitahovat i prohlubovat. Na druhé straně působí pozitivně i na bohatství a prosperitu, které přitahuje. Opět přináší soustředění a uklidnění, potlačuje deprese.

Tyrkys: jde o velice silný kámen, především pro ochranu a vyléčení všech problémů. Často je využíván jako kámen cestovatelů, kdy poskytuje intuici, dodává sílu a kreativitu. Opět přináší vnitřní klid. Majiteli přináší radost, klid, přátelství a lásku.

Ametyst: další obdivuhodně silný kámen s ochrannou silou. Má očistnou moc, přináší klidný spánek. Jde o kámen klidu a kámen pravé, ryzí lásky. Napomáhá přijímat a třídit myšlenky, soustředit se pomáhá při rozhodování. Podporuje nás při našich cestách k cíli.

Možná vám nyní v mysli vytane zasunutá vzpomínka, kdy vám kameny připadaly teplé, nebo studené, kdy se vám s novým náramkem zatočila hlava, nebo jste se uklidnili. To vše dokáže kámen způsobit, to je způsob, jak s námi síla kamenů komunikuje. A ne vždy to musí být polodrahokam – i v přírodě s námi kameny mluví a jsou schopny nám pomoci. Ty v náramku můžete nosit stále s sebou a jejich působení kombinovat.

Nezapomeňte na jejich čištění a nabíjení. Tomu budeme věnovat některý z příštích článků.

Přeji vám ať se vám kameny nejen líbí, ale ať vám také pomáhají.

Gaby

Které kameny jsou určené právě pro vás? Část 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *