fbpx

Drahé kameny – magické, krásné, kouzelné, léčivé… Které kameny jsou určeny právě pro vaše znamení?

Část 2

Kameny jsou odnepaměti inspirující. A polodrahokamy mezi nimi vynikají svojí energií, kterou mohou předávat i nám – lidem.
Polodrahokamy jsou magické minerály a krom využití ve špercích, pro jejich krásu, jsou používány jako zdroj energie, klidu, relaxace a také k léčení především duše a mysli.
Každý polodrahokam, ale i každý minerál má svoji energii a svoje léčivé schopnosti.

A jak tedy najít ten svůj drahý kámen?

Víte jak si lidé kupují malé, leštěné polodrahokamy a pak je drží v ruce, nosí je po kapsách, nebo je mají doma na místě, odkud se na ně mohou často dívat? Možná to děláte i vy. Tyto kamínky nejsou zpravidla vybírány podle návodu, ale instinktem, pocitem. Ten je nejdůležitější.
Můžete se řídit i podle spousty návodů a „zaručených“ seznamů kamenů, vhodných právě pro vás. Pravda je ale ta, že když se vám něco zalíbí, zkrátka po tom sáhnete. Na každého musí působit ten „jeho“ kámen barvou, tvarem, energií…
Z našich zkušeností je ale pravda, že lidé velice často sahají po kamenech, které jim přiřkl horoskop.

Pojďme se tedy na jednotlivá znamení a kameny, které jsou jim přisuzovány od starověku – a vlastně již od starého Egypta podívat:

BÝK 21.4. – 21.5.: U býků nic není tak jednoduché. Má kameny všech spekter barvy. Můžete si vybrat podle vlastního vkusu. Od zelených, přes žluté, až k růžovým kamenům.

Mezi růžové můžeme k býkovi zařadit:

Růženín: jde o jeden z nejdůležitějších kamenů pro oblast srdce. Odstraňuje negativní energii. Kámen nepodmínečné lásky a stálého míru. Čistí a otevírá srdce. Je to nejlepší léčitel citů, udržuje naději.

Korál: korál je organického původu – nejde tedy striktně o polodrahokam. Dává sílu stát pevně na zemi – uzemňuje. Ochrání vás před negativními vlivy okolí. Korál dokáže přitáhnout svému nositeli prosperitu. Egypťané věřili, že každý kousek korálu obsahuje kapku božské krve, byl proto velmi cenný. Dokáže snížit emoce a přinést vnitřní klid.

Růžový achát: posiluje lásku, především mezi dětmi a rodiči. Dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Posiluje sebevědomí a odstraňuje strach před selháním. Uklidňuje ve stresových situacích. Pomáhá zvládnout psychózy a deprese.

Mezi zelené kameny pak patří:

Malachit: zesiluje kladné a záporné emoce. Pohlcuje negativní energii – důležitý ochranný kámen. Zvyšuje intuici a vhled. Vhodný pro všechny co pracují s lidmi. Posiluje sebevědomí a odstraňuje strach před selháním. Uklidňuje ve stresových situacích. Pomáhá zvládnout psychózy a deprese. Položený na srdce přináší rovnováhu a harmonii.

Avanturín: úžasný kámen prosperity a bohatství. Kámen usnadňující řízení jiných lidí a vcítění do mysli druhých. Podporuje duševní zdraví, sebehodnocení, navozuje klid, rovnováhu a rozkládá negativní emoce. Posiluje a regeneruje srdce, působí příznivě na pokožku, léčí ekzémy a akné, vypadávání vlasů, lupy. Zmírňuje bolesti hlavy a migrény

Kameny žluté pak jsou:

Citrín: jde o „šťastný a štědrý“ kámen. Přitahuje k sobě hojnost a bohatství. Posiluje koncentraci a dodává mysli nové síly. Svému majiteli předává teplo, energii
a zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti. Pohlcuje, proměňuje, rozptyluje a uzemňuje negativní energii. Zesiluje intuici. Chrání před zlem všeho druhu. Zabraňuje ale také workholismu a sebezničujícím aktivitám.

Topaz: tento kámen přináší radost, štědrost, hojnost, pevné zdraví. Pomáhá řešit nečekané problémy. Pomůže vám i se zkoumáním vaší osobnosti. Zklidňuje psychiku, pomáhá při depresích a neodůvodněném strachu. Zároveň také podporuje kreativitu a koncentraci. Ochrání svého nositele před vyčerpáním.

BLÍŽENEC 22.5. – 21.6.: pro blížence se hodí světle až tmavě modré kameny a opět, stejně jako u u Býka kameny žluté. Blíženec potřebuje pomoc kamenů především pro vyrovnanost – je to pro něj zcela zásadní.

Mezi žlutými kameny zde můžeme najít:

Citrín: jde o „šťastný a štědrý“ kámen. Přitahuje k sobě hojnost a bohatství. Posiluje koncentraci a dodává mysli nové síly.

Žlutý karneol: jde o kámen plný životní síly a energie. Dodává odvahu a přináší pozitivní pohled na svět.

Jantar: jantar sice není kámen, ale v oblasti práce s minerály se často využívá. Má silné spojení se zemí a je vodičem vyšších energií. Pohlcuje negativní energii a proměňuje ji v pozitivní síly.

Tygří oko: jde o silný ochranný kámen, který se používá proti zlým myšlenkám od jiných lidí. Pomáhá odblokovat vlastní podceňování, sebekritické myšlenky, zablokované tvůrčí schopnosti.

Modré kameny vhodné pro Blížence:

Akvamarín: opravdu důležitý kámen pro Blížence – potlačuje stres, dodává odvahu, uklidňuje mysl a přináší do života harmonii. Tento kámen dokonce odstraňuje špatné myšlenky a bystří intelekt. Akvamarín navíc vytváří ochranný štít pro auru.

Achát: harmonizuje Jing a Jang. Kámen dokáže uklidnit a pomalu zvyšuje sílu člověka. Vylepšuje osobní život, zvyšuje soustředění.

 

RAK 22.6. – 22.7.: Raka symbolizují především kameny zelené a bílé. Výjimku pak může tvořit Sluneční kámen, který má barvu oranžovo-zlatou. Rak jeden krok v před, dva v zad. Potřebuje se vyrovnat především sám se sebou a hledat v sobě sílu.

Kameny bílé, vhodné pro Raka jsou:

Perla: jeden z nejoblíbenějších šperků vůbec. A to celou historii. Kdo přistupuje k perlám s čistotou ducha a svědomí je pro něj perla symbolem duchovní cesty. Perla souvisí s karmou.

Bílý Chalcedon: dodává sílu mezilidským vztahům. Pohlcuje negativní energii, což je v dnešní době velice důležité. Uvádí tělo, mysl i city do rovnováhy.

Měsíční kámen: jde o kámen nových počátků a je silně spjat s Měsícem – no to je asi jasné, podle názvu. Pomáhá Rakům s intuicí, uklidňuje emoce a přináší hluboké, citové zotavení.

Kameny zelené určené Rakovi pak jsou:

Akvanturín: opět kámen hojnosti. Působí na všechny aspekty bohatství, úspěchu. V domě působí jako ochrana před geopatogenními zónami. Posiluje schopnosti rozhodovací a k řízení jiných lidí. Zajímavé je, že tento kámen nás dokáže zanést zpět do naší minulosti, kde můžeme hledat příčiny současné případné nevyrovnanosti.

Zelený Jaspis: pomáhá ve stresu a dokáže nám pomoci abychom ze střípků kolem nás poskládali celek. Sjednocuje všechny aspekty života. Přináší do našeho života odhodlání k naplnění našich cílů a vizí. Dodává odvahu.

Olivín: kámen chránící naši auru. Jde o kámen, který nás dokáže očistit – odstraňuje staré problémy, pocity viny… Potlačuje negativní projevy – žárlivost, sebelítost, zlost. Motivuje k dosažení dalšího rtůstu.

Smaragd: kámen inspirace a nekonečné trpělivosti. Zvyšuje pocit jednoty, působí na partnerské vztahy. Kámen zajišťuje citovou, tělesnou i duševní vyrovnanost, odstraňuje vše negativní. Zlepšuje duchovní schopnosti.

A vybočující…

Sluneční kámen: vnáší do života radost a světlo. Dokáže šířit pozitivní náladu a čistí čakry. Přináší do života světlo, lehkost a novou energii. Jedná se o alchymistický kámen, vhodný na meditace. Potlačuje deprese a rozhání občasné chmury – pro Lva je to důležité, protože s těmito pocity většinou zůstává sám.

 

LEV 23.7. – 22.8.: Nejvhodnější jsou kameny silné a energické – stejně jako Lev – zlaté a průhledné. Lev je silné, energické znamení, má přirozenou autoritu – ale… Ale může ho to svádět k pýše a aroganci – na to si musí dávat pozor.

Zlaté (žluté) kameny vhodné pro Lva:

Citrín: jde o „šťastný a štědrý“ kámen. Přitahuje k sobě hojnost a bohatství. Posiluje koncentraci a dodává mysli nové síly.

Jantar: jantar sice není kámen, ale v oblasti práce s minerály se často využívá. Má silné spojení se zemí a je vodičem vyšších energií. Pohlcuje negativní energii a proměňuje ji v pozitivní síly.

Zlatý Topaz: funguje pro Lva jako baterie – nabíjí tělo na duchovní i fyzické úrovni. Posiluje víru a optimizmus, které Lev rozdává všude kolem sebe. Pomáhá ale také rozpoznat vlastní schopnosti a zvyšuje charisma. Blahodárně působí při nervovém vyčerpání.

Sluneční kámen: vnáší do života radost a světlo. Dokáže šířit pozitivní náladu a čistí čakry. Přináší do života světlo, lehkost a novou energii. Jedná se o alchymistický kámen, vhodný na meditace. Potlačuje deprese a rozhání občasné chmury – pro Lva je to důležité, protože s těmito pocity většinou zůstává sám.

Z těch průhledných pak:

Diamant: to je sice kámen, který vám jen tak do náramku nedáme – ale své místo právě pro Lva má. Je to nejsilnější kámen a málokdo jej zvládne – ale Lev ano. Je symbolem čistoty. Působí příznivě na uchování pevných vztahů. Symbol oddanosti a věrnosti – proto je to tak často zásnubní kámen. Jde o symbol bohatství – proč asi, že?! Funguje i jako zesilovač energie.

Křišťál: nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie. Právě proto, že je Lev zpravidla energický, musí mnoho energie také přijímat. Pokud se dostane do deficitu, dohání energii ještě dlouho – mnohdy léta. Zdvojnásobuje biomagnetické pole člověka. Navíc zvyšuje duševní schopnosti.

O křišťálu a křemeni obecně by se dalo mluvit jako o UNIVERZÁLNÍM KAMENI.

Girasol: kámen mágů. Kámen, který dokáže zesílit energii a špatnou přetvořit v dobrou. Kámen je vhodný pro vizualizaci a práci se sny. Pomáhá usměrňovat myšlenky, zvyšuje kreativitu a odstraňuje staré vzorce myšlení.

O posledních čtyřech znameních si povíme v příští části.
Přeji vám ať se vám kameny nejen líbí, ale ať vám také pomáhají.

Gaby

Které kameny jsou určené právě pro vás? Část 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *