fbpx

Jsou krásné, toužíme po nich, jsou staré jako země sama a jsou plné energie.

Drahé kameny. První ozdoba starých národů. Ozdoba, která měla svůj význam v kráse, v postavení, ale také v léčitelství.

V dnešní době to je již jinak, ale u starých národů – od pravěku až po staré Řecko, Římskou říši, starou Čínu a Egypt byly kameny užívány při práci s energiemi a v léčitelství.

V dobách těchto starých národů byl ochranný amulet nedílnou součástí života. Dodával jistotu, sebevědomí a v mnoha případech posiloval postavení člověka ve společnosti.

Do současné doby se promítl tento zvyk při nošení některých specifických šperků – například hodinek Rolex, nebo šperků značky Cartier. Případně drahé lodičky a kabelky.

Bohužel dnešní „šperky“ jsou jen a jen předměty – bez energie, bez minulosti a bez ochrany, kdy byly tyto vlastnosti podstatou nošení drahých kamenů.

Kameny – jejich síla a energie byly neoddělitelnou součástí života. Jejich vlastnosti a schopnosti byly pozorovány po staletí a pomalu začaly mizet až po skončení starověku. Nejdéle se tyto staré tradice a znalosti udržely v Číně, kdy v Čínské medicíně dodnes léčitelé využívají drahé kameny a amulety jsou tam stále součástí běžného života.

Je jen a jen dobře, že i v „civilizovaném světě“ v posledních letech roste zájem o energie přírodních kamenů, energii země, stromů atd.

Pravý amulet, pravý přírodní kámen, se kterým se správně zachází má svoji sílu a pokud souzní se svým majitelem, je pravděpodobné, že se člověk bude cítit uvolněněji, jistěji a sebevědoměji.

Pokud si tedy na svůj šperk z drahých kamenů zvyknete, staráte se o něj a cítíte jeho energii, stane se z vašeho šperku amulet a vy se s ním ani za nic nerozloučíte.

Drahé kameny nejsou jedinou možností amuletů- jsou však jedny z mála, které mají přírodní energii.

Kromě využití drahých kamenů pro povzbuzení, ochranu, zvýšení energie a sebevědomí byly a dnes již opět jsou, drahé kameny využívány v léčitelství.

Pro lékaře a i některé lidi je toto léčení při nejlepším diskutabilní, ale proč nevěřit něčemu, z čeho měly užitek národy dávno před námi a které jsou nyní považovány za zakladatele medicíny.

Například archeologové v Egyptě nacházejí celá pojednání o nemocech, jejich příznacích a také o jejich léčbě, která byla velice pokroková a moderní. Společně s těmito “moderními“ léky byla však využívána i síla a energie kamenů.

Od prostých ochranných amuletů tak lidé přešli k léčení pomocí kamenů.

Pokud se zaměříme na dnešek, tak je třeba říci, že nyní se drahé kameny využívají především jako řekněme katalyzátory energie. Tedy něco, co dokáže v těle podporovat výměnu energie a pozitivně ovlivňovat přísun té správné.

Podle lidí, kteří tomuto věří má každý kámen jiné schopnosti a působí na jiné věci, jiné nemoci, jiné orgány. Podle lidí, kteří se drahými kameny zabývají je podstatné to, že každý kámen funguje na jiné vibraci. Právě tak zdravá část těla, zdravá buňka vibruje jinak, než nemocná. Kameny tedy dostávají tělo a jednotlivé orgány do harmonie a tím dokáží léčit. Neboli tělo harmonizují.

Každý kámen má jinou barvu, mnohdy jinou hustotu, jiné složení a tak mají i specifické vibrace a léčebné schopnosti. Tyto schopnosti byly využívány nejen u starých národů, ale využívá je také hinduismus a budhismus.

I my tedy můžeme využívat drahé kameny především k uklidnění, harmonizaci, pohodě, zvýšení sebevědomí a drobným zdravotním problémům. A v neposlední řadě jako krásnou ozdobu.

Kvalitní šperky z polodrahokamů, podle kamenů, si můžete vybrat zde – OBCHOD SE ŠPERKY Z POLODRAHOKAMŮ

Léčivé působení drahokamů vychází z pozitivní myšlenky… Věřte ve svůj amulet a myslete vždy pozitivně.

Kameny se používají: dotykem kamenů s tělem, specificky pak přikládáním na čelo, umístěním kamene do pitné vody, příp. na noc pod polštář a pod..

 

mějte pěkný den

Gaby

rpt

 

Drahé kameny – krásné – mocné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *