fbpx

„Boží krása“

Hledaji jste Ráj na zemi ? A našli jste ho ? Určitě je spousta takových míst , které si zaslouží označení – „Ráj na Zemi“

Já si také jeden našla a říkám mu. „Boží krása“ – protože to prostě krása je, jedinečná, tichá, uklidňující a stále se měnící , živá….

Je to tam pod mořskou hladinou, najednou jste uvnitř toho modrého světa, kolem vás to ticho, a ta krása života, barevného světa stále se pohybujícího ve vlnách, jen tak lehce a vy se pohybujete s ním.

Já tomu říkám, Boží krása, protože kdykoliv skočím pod hladinu a pozoruji ten svět pod hladinou a jsem jeho součástí , alespoň na chvíli, je to vždy tak okouzlující a hlavně uklidňující, nikdy mne to neomrzí, pozorovat ty tiché tvory, ten rozmanitý svět rybiček a korálů.

Tu krásu dokonce i slyšíte, ty jemné zvuky, jak spolu ty rybky mluví, dohadují se kterým směrem zrovna poplují, přede mnou i za mnou dokonce i skrze mne, nebojí se, já se také nebojím, jen se asi diví, cože je to za velkou rybu, s růžovýma ploutvema…ale v klidu si prostě plavou dál , nerušeně.

I já jsem v klidu, konečně trochu v klidu, nemusím vůbec na nic myslet, nic mě netrápí, vše se ze mne smyje , celá procházím jakoby očistou – tou duševní, tady se člověk může skutečně naprosto oprostit od toho co je nahoře a uvědomit si, jak je ten svět a život na něm krásný a barevný a tichý….

Tady pod tou hladinou mám pocit, že i čas tu plyne jinak,  a celá ta boží krása kolem mě najednou obklopí, vše se zastaví, a jste jen vy a ten nekonečný prostor kolem vás, ten krásný barevný svět co ví jak se má být – jak žít, co si vlastně žije sám pro sebe, v klidu a pomalu.

Bu´dme občas rybou, tichou, klidnou jen tak si plujme naším prostorem, vznášejme se na hladině , buďme šťastní, že můžeme takto setrvat, byť jen chvíli. Protože každý takový okamžik nás očisťuje a  naplňuje klidem, láskou, pokorou a úctou k této „boží kráse“.

Boží krása
Štítky:                    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *