fbpx

Jak získat více ENERGIE

Moje stránky www.koralkyspribehem.cz je zabývají především kameny. Kameny, které po tisíciletí pomáhají lidi chránit, pomáhají jim dodávat energii, stabilizovat jejich duši i mysl, kameny, pomáhali a pomáhají posilovat auru, chránit proti negativitě, pomáhají plnit sny. A mnoho a mnoho dalšího.

Podle našeho názoru a také názoru mnoha našich klientů jsou kameny v této době jeden z nejdostupnějších způsobů jak se obrnit před současnou chaotickou dobou a načerpat z kamenů energii.

Velkou výhodou kamenů je také to, že všechny vlastnosti kamenů jsou do našeho těla předávány pasivně. Nemusíme pro to nic moc dělat. Samozřejmě je dobré se jednou, či vícekrát denně na kameny naladit a alespoň jednou týdně kameny očistit pomocí vody, slunce, či měsíce.

V tomto článku vám ale chceme předat i jiné možnosti získávání energie. Kameny nám energii dodávají soustavně a posilují nás. Někdy ale potřebujeme energie více. Potřebujeme nejen energii pro tělo, ale také pro mysl. Potřebujeme energii z úsměvu, pohody, pohybu atd.

Jedno je jisté – a díky tomuto článku s tím trochu zabojujete – energie je nedostatkové zboží!

Je mnoho vlivů, které naši energii odčerpávají.

Pokud se tomuto budete věnovat a pohlídáte si negativní vlivy, pak budete mít energie více.

– jeden z nejvíce vysilujících vlivů na naši energii je STRES

– nedostatek tekutin

– závislost na slazených a energetických nápojích

– malý přísun kvalitních potravin

– málo spánku a nepravidelný spánek

– málo pohybu

– cukr, cukr, cukr 🙂

Jak energii ale získat?

Nabírání energie začíná hned ráno.

Energie při vstávání

Vstávejte pomalu. Pokud vstáváte na budík, pak si dejte budík zvonit o 5 minut dříve, než jste zvyklí. Místo klasického řinčení budíku zvolte nějakou hudbu, nebo tiché bzučení. Pomalu aktivujte své tělo a myslete na to, co pozitivního vás ten den čeká. Ono se vždy něco najde. Udělejte si obličejovou jógu. Ne nemusíte ji studovat – stačí hýbat svaly ve tváři, smát se, mít radost…

jakmile vstanete, kvalitně se nasnídejte a začněte den s úsměvem.

Zdravý životní styl – široký pojem s jednoduchými pravidly.

Těch pravidel byste na internetu našli hromadu. Bude ale stačit, aby jste se zaměřili na dvě věci.

Pohyb.

Zdravá strava a dostatek tekutin.

Pohyb nemusíte přehánět, ale také se mu nevyhýbejte. Skvělý důvod se hýbat je pejsek. V práci místo jízdy výtahem jděte raději po schodech. Auto nechte doma a pak jděte do obchodu pěšky. Chvil, kdy se můžete hýbat je mnoho. Pokud máte sedavé povolání, udělejte si každou hodinu malou přestávku a udělejte si sadu cvičení. Na netu najdete mnoho způsobů jak si zacvičit i na židli.

Zdravá strava a dostatek tekutin

Vyvážená strava znamená pro každého něco jiného. Neplatí ani to, že byste se měli vyhýbat zcela masu, párkům, uzenému…. Co je podstatné, je jíst vyváženě. Jíst polévky, maso, zeleninu přílohy v přiměřeném množství. Na večer se vyhýbat těžkým jídlům a jíst dost dlouho před spánkem. Fast food navštěvujte vyjimečně, nepřehánějte to se sladkým a se slaným. Zde se pokuste nahradit tyto potraviny něčím zdravějším. Místo chipsů jistě nepohrnete sušeným ovocem.

Pití je také důležitá kapitola – pijte především neslazenou vodu, pokud možno energeticky nabitou, například drahokamy a šungitem, které najdete také na našem webu. Pijte, když máte žízeň.

https://koralkyspribehem.cz/kategorie-produktu/sungit/

Dělejte činnosti, které vám přináší energii a radost

Máme milion povinností, spoustu úkolů, každý kolem nás po nás něco chce a my přitom máme pocit, že my po nikom nic nemůžeme chtít. V takovém případě je důležité najít si něco, co nás bude bavit. Můžeme to dělat sami, nebo někde s partou lidí se stejným zájmem – to podle zkušeností nabíjí více. Můžeme tedy hrát na klavír, chodit na jógu, hrát sálové hry, malovat, lepit letadýlka, psát, nebo i jen číst knihy… Těch možností je milion. Jen si musíte najít to svoje.
Vždy to ale dělejte celým srdcem, ponořte se do tohoto svého světa.

Spánek.

Co si budeme vykládat – spánek je nejdůležitější zdroj naší energie. Mít pravidelný spánek, který není ničím rušen a ráno se probudit čilí a odpočatí není nic lehkého. Spánek nám ruší různé bolesti zad, nohou, stres, nejistota, nesplněné, nebo komplikované úkoly v zaměstnání. Výstřelky našich partnerů a dětí také nejsou mnohdy uklidňující.

Zkuste ale několik pravidel a třeba bude váš spánek kvalitnější:

– Před spánkem se nedívejte na televizi, raději si něco přečtěte

– Snažte se chodit spát ve stejnou dobu

– Nechoďte spát ani moc najedení, ale také ne hladoví.

– Nemyslete před spaním na starosti.

– Nepijte nápoje s kofeinem a energetické nápoje

Nechte přírodu, aby vám pomohla

Kromě již zmiňovaných kamenů, které vám pomohou v mnoha oblastech vám mohou pomoci také bylinky. Zde vám ale žádnou fundovanou radu nedám. Vždy se poraďte s bylinkářkou, nebo magistrou ve specializované prodejně. Co člověk, to jiná směs bylinek. Ale např. pro ženy po 40-tce je vhodná na doplnění energie a harmonizaci MACA s Kotvičníkem

Stejně jako u drahých kamenů zde platí, že pokud máme v pomoc přírody víru, jde vše lépe.

Co pomáhá mě?

Není to tak, že bych vám tady rozdávala rady a sama se utápěla v depresích a bez energie. Samozřejmě jsem na tom podobně jako mnoho z vás – energie mám občas nedostatek a tak dělám některé z věcí, které zde píši.

Miluji jógu a sama ji předcvičuji. To mne nabíjí a baví. Jím zdravě. Ne, že bych si na to nějak dávala pozor, ale mám ráda zeleninu, ovoce, lehká jídla.
Nabíjím se energií u moře. Klid, teplo, a neskutečný klid pod hladinou moře mne nabijí vždy na několik měsíců dopředu. Velký vliv má jistě také sluníčko a jím doplňovaný vitamín D.
Miluji les a klid v něm. Díky pejskovi, kterého nyní máme 2 roky se i hýbu a hodně chodím.

No a abych nezapomněla – nosím náramky ( spoustu náramků ), které můžete najít i na mém e-shopu www.koralkyspribehem.cz

Některé náramky jsem si dělala na míru jen a jen pro sebe. Stejně jako jsem ochotná udělat na míru náramek právě a jen pro vás. Stačí napsat.

Na závěr pak ještě jednu malou radu pro získávání energie.

Když potřebuje energii v tu chvíli, stoupněte si, mírně se rozkročte, nastavte tvář slunci, zavřete oči, roztáhněte ruce a nasávejte energii. Odpojte se od všeho kolem vás, nic nevnímejte. Během deseti minut se dobijete na několik následujících hodin.

Snad vám tento seznam způsobů jak doplnit energii pomohl.

Mějte fajn den, týden a tento rok

Gaby

Jak získat více ENERGIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *